GREEN MINIMAL HOMES

Teslim Tarihi: HAZİRAN 2015
TOPLAM M2: 6000 m2
Konum İstanbul, Şile
Yüklenici AH YAPI
Kategori 12 VİLLA
Özellikler

Tabiatla İç İçe Bir Yaşam İçin...

İstanbul'un doğası en iyi korunmuş ilçelerinden biri olan Şile'de, yeşille iç içe, rahat bir yaşam için en doğru adres, “Green Minimal Homes”...

Çevresindeki doğa ve tabiat dokusuna uygun, villaların yerleşimi ve mimari süreciyle çevreci kriterlere uygun olarak tasarlanan “Green Minimal Homes” projesi su tüketimiyle, güneş enerjisi, geri dönüşülebilen malzemelerin kullanılmasıyla öne çıkan enerji tasarruflu villa projesidir.

Güneş ışınlarından yararlanılması, su tüketiminin azaltılmasına kadar her türlü ekolojik nokta düşünüldü. Su tüketiminde yağmur sularının kullanılması ile %40 su tasarrufu sağlanması hedeflenirken, tuvaletlerde az su kullanılması için gerekli malzemelerin seçilmesi, peyzaj alanlarında az su tüketimi amacıyla yerel ve ortam koşullarına adaptasyon özelliği olan bitkiler tercih edilmesi, ciddi tasarruf sağlayacak, verimli bir sulama sistemi kurulması projemizde çevre duyarlılığını öne çıkaracak başlıklardan olacaktır. Binanın güneş ışığı alabilme konumu, açısı değerlendirilerek ve yapı tasarımı üzerinde çalışıldı. Çatı bölümüne konumlandırılan solar paneller sayesinde hem sıcak su ihtiyacı 5 ay boyunca güneş enerjisi ile temin edilecek hem de sürdürülebilir doğal yaşam için gerekli olan enerji kullanımı hakkında hassasiyet sağlanacaktır.

Hedef , yılın tüm zamanı keyif, konfor ve ferahlıkla yaşanılabilen, özlenilen komşuluk ilişkilerinin ön planda olduğu bir yaşam merkezi oluşturmak olarak belirlendi. Doğal doku korunarak yapılan villalar, country evleri düşüncesiyle tasarlanmış, özel malzeme ve özgün detaylar uygulanmıştır. Her ünite organik tarım alanına sahiptir.

AH İnşaat'ın İstanbul Şile'de hayata geçirdiği “Green Minimal Homes” projesinde toplam proje alanı 6.000 metrekare olup, projede 12 adet villa yer alıyor. Yazları ailenizle keyif içinde geçirmeniz için düşünülen açık yüzme havuzlu “Green Minimal Evleri”’nde, denize uzaklığınız da sadece 5 dakika. Sitemiz Şile Kumbaba ve Meşrutiyet Köyü mevkiilerine yakın olup, deniz ve doğa manzaralı yüksek bir konuma sahiptir. Villalarımız, zemin kat ve normal kat olmak üzere toplam metrekaredir.